En
تاریخ : دوشنبه 23 بهمن 1396
کد 2235

اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای ملارد رشد ۳۰ درصدی دارد

فرماندار ملارد گفت: اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای که از محل اعتبارات استانی به شهرستان ملارد تخصیص پیدا می‌کند با رشد ۳۰ درصدی روبرو بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد، خطیبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عبادی- سیاسی این هفته ملارد ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: شهرستان ملارد با جمعیت نزدیک به 400هزار نفر، دو بخش، شهر و 63 روستا دارد که 33 روستا دارای دهیاری است، میزان بیکاری در این شهرستان نزدیک به 10درصد جمعیت فعال است که به نسبت سال 92 با ایجاد 6 هزار شغل بیکاری کاهش پیدا کرده است.
دو شهرک صنعتی در ملارد آماده بهره‌برداری است
وی ادامه داد: شهرستان ملارد دارای چندین شهرک صنعتی مصوب و چهار لکه صنعتی است، ضمن اینکه دو شهرک صنعتی مصوب دیگر نیز وجود دارد که آماده تحویل است تا بتوانیم با جذب متقاضیان صنعتی برای حضور در این شهرک‌های دولتی نقش تاثیرگذاری در رشد تولید و بهبود اشتغال در منطقه داشته باشیم.
شرکت دارویی تأمین با ظرفیت هزار شغل در ملارد مستقر می‌شود
فرماندار ملارد با بیان اینکه شرکت دارویی تأمین با ظرفیت هزار شغل که مجوز انتقال آن صادر شده در کمیته زیربنایی انجام و در حال بررسی شرایط قرارگیری بر مبنای موارد مرتبط با محیط‌زیست است تصریح کرد: با استقرار این واحد در بخش مرکزی ملارد در فاز اول هزار شغل مستقیم ایجاد می‌شود.
1550میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه 24واحد از صنایع  ملارد اختصاص یافت
خطیبی افزود: نزدیک به 650 واحد تولیدی و صنعتی در سطح شهرستان وجود دارد که طی دو سال اخیر بالغ بر1550میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه 24 واحد از این صنایع اختصاص یافته و نزدیک به 240میلیارد ریال دیگر هم پرونده برای ایجاد اشتغال و تولید به مراجع مرتبط و بانک‌ها ارسال شده و در حال پیگیری هستیم.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به 160میلیارد ریال در حوزه آبفا هزینه شده است بیان کرد: نزدیک به60 کیلومتر خط انتقال در روستاها انجام شده که اقدامی بی‌نظیر در غرب استان تهران بوده است، در رابطه با آب و فاضلاب شهری در زمینه کمی و کیفی اقدامات خوبی رخ داده و فاضلاب و تصفیه‌خانه فاز اول آماده بهره‌برداری است، در جهت اصلاح، توسعه شبکه و مخازن فاضلاب نزدیک به 1000میلیارد ریال هزینه شده است.
60 پروژه در دهه فجر در ملارد افتتاح، راه‌اندازی و یا کلنگ‌زنی شد
فرماندار ملارد با بیان اینکه در دهه فجر امسال نزدیک به 60پروژه را افتتاح، راه‌اندازی و یا کلنگ‌زنی کردیم خاطرنشان کرد: پروژه‌ها در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی، صنعتی، خدماتی و عمرانی بوده که با اعتباری بالغ بر 1300میلیارد ریال به سرانجام رسیده و در روز 21بهمن ما نیز با حضور مسئولان استانی، دیگر پروژه‌های شهرستان ملارد در حوزه آبیاری تحت فشار، مدارس، بهسازی عبور و مرور شهری و پروژه‌های روستایی با اختصاص اعتبار از محل ارزش افزوده که نزدیک به 1000میلیارد ریال بوده به بهره‌برداری می‌رسد.
اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای ملارد رشد 30 درصدی دارد
خطیبی ضمن اشاره به اینکه اعتبارات تملک دارایی و سرمایه‌ای که از محل اعتبارات استانی به شهرستان تخصیص پیدا می‌کند با رشد 30درصدی روبرو بوده است اظهار داشت: نظر مسئولان استانی به شهرستان به واسطه پتانسیل‌هایی که این شهرستان دارد بسیار خوب بوده و تا امروز نزدیک به 200 میلیارد ریال از اعتبارات در شهرستان هزینه شده و امید است تا پایان سال مابقی اعتبارات نیز اختصاص پیدا کند.
پروژه مرکز بازپروی تا پایان بهمن با حضور وزیر کشور در ملارد افتتاح می‌شود
وی با بیان اینکه امید است پروژه مرکز بازپروی تا پایان بهمن ماه با حضور وزیر کشور در ملارد به بهره‌برداری برسد که امکانات بازپروری این پروژه نزدیک به 2000تخت است گفت: در رابطه با شهر ملارد در سال جاری 1030میلیارد ریال پیش‌بینی شده بود که تا به امروز این موارد تحقق پیدا کرده است و نزدیک به 52درصد از اعتبارات شهرداری نیز در سال جاری صرف پروژه‌های عمرانی شده که این امر به واسطه وحدت و همدلی موجود بین مسئولان و مردم محقق شد.
اقدامات مناسبی جهت مقابله با بلایای طبیعی انجام شد
فرماندار ملارد با تأکید بر اینکه شورای شهر و شهرداری‌ها باید با جدیت در مسیر ایجاد درآمد پایدار حرکت کنند تصریح کرد: انتظار مردم شهر ملارد این است که پروژه‌های زیربنایی خوبی در این منطقه پی‌ریزی و انجام شود که امید است توجه ویژه‌ای به فضای سبز، محورهای مواصلاتی و بهبود مبلمان شهری و ... شود.
خطیبی ادامه داد: در بحث زلزله هم اقدامات خوبی انجام شده و مانور خوبی به صورت جدی صورت گرفت تا محک بخوریم و آمادگی خود را به مرحله مطلوبی برسانیم، امیدواریم که در رابطه با بلایای طبیعی شهرداری و شورای شهر نیز مناسب‌تر حرکت کنند تا بتوانیم خدمات لازم را برای منطقه فراهم کنیم.
پروژه بیمارستان ملارد نیازمند حمایت بخش خصوصی است
وی با اشاره به اینکه شهرستان ملارد در سال 88 تاسیس شده و هنوز نو پا است عنوان کرد: قدری در زمینه زیرساخت‌ها با مشکل روبرو هستیم، اما با این حال تلاش‌ها در حال انجام است و در زمینه بیمارستان نیز به واسطه محدودیت‌های بودجه‌ای دولت با پیگیری‌ها تا امروز بیش از 30درصد رشد را شاهد هستیم و به دنبال این هستیم که از بخش خصوصی در این رابطه کمک بگیریم.
فرماندار ملارد در پایان با اشاره به همدلی مردم و مسئولان در ملارد خاطرنشان کرد: تلاش داریم که این وحدت و همدلی بین ادارات، نهادها، مسئولان مختلف و مردم را در منطقه در مسیر خدمت‌رسانی مناسب‌ حفظ کنیم تا شاهد رشد و تعالی منطقه باشیم.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 بهمن 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 110