En
تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396
کد 2264

ارزیابی عملکرد کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ملارد در سال 96

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد، در یازدهمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ملارد که به ریاست شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و با حضور جواد جبله دادستان ، رنجبر رئیس دادگاه بخش صفادشت و معاونین دانشگاه علوم پزشکی استان تهران برگزار گردید، عملکرد و اقدامات یکساله این کارگروه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.
عسگری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد در این جلسه با ارائه  گزارشی از عملکرد کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان در سال 96 گفت: 10 جلسه با 58 موضوع با هدف رسیدگی به مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برگرار کردیم که 111 مصوبه را در پی داشت . مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد افزود: از این مصوبات 5/34 درصد مصوبه اجرایی، 4/22 درصد نزدیک به هدف ،9/37 درصد در دست اقدام و 2/5 درصد بی نتیجه بوده است .
شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و رئیس جلسه مذکور ضمن قدردانی از تلاش های یکساله اعضای این کارگروه در خصوص پیگیری مسائل بهداشتی و زیست محیطی شهرستان گفت: کارهای خوب و درخور توجهی در حوزه سلامت سطح شهرستان انجام شده، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم. معاون فرماندار ملارد تاکید کرد: باید مشارکت جویی در حوزه سلامت فراگیرتر و عمیق تر شود، اجتماعی کردن امر سلامت موجب ارتقاء آن، کسب نتیجه بیشتر و صرف هزینه کمتر در امر سلامت است. شاهقلیان در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: ساماندهی بازار روزها، تلاش برای کاهش نیترات آب شرب، پلمپ محل های جمع اوری ضایعات در داخل شهر، تخریب کوره های تولید زغال که سلامت شهروندان را به خطر می انداخت از مواردی است که با همکاری اعضای این کارگروه ساماندهی شده است. وی همچچنین از ورود بیش از یک هزار تن زباله از شهرهای غرب استان تهران به سطح شهرستان ملارد خبرداد و گفت: انتظار داریم کارگروه های پسماند و سلامت استان در سال 97 وضعیت استفاده بهینه از زباله را در سایت زباله اخترآباد تعیین تکلیف نماید. در ادامه جواد جبله دادستان انقلاب و عمومی شهرستان ملارد با اشاره به ورود دادستانی به مسائل بهداشتی و زیست محیطی برای احقاق حقوق عامه مردم گفت: شعبه ویژه ای را برای رسیدگی به تخلفات بهداشتی در دادسرا دایر کردیم تا با متخلفین و کسانی که جان و بهداشت مردم رابه خطر میاندازند برخورد قاطعی صورت گیرد. جبله درخصوص حمل زباله شهرهای همجوار شهرستان به سایت زباله اخترآباد اظهارداشت: شهرداری هایی که نسبت به استاندارسازی خوردوهای حمل زباله در فرصت یک ماهه اقدام ننمایندتوقیف خواهند شد. تجلیل از قضات دادگستری و دادسرای ملارد و دادگاه بخش صفادشت به واسطه همکاری با این کارگروه در راستای رسیدگی به پرونده های تخلفات بهداشتی از دیگر برنامه های این جلسه بود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 104