En
تاریخ : سه شنبه 19 تير 1397
کد 2356

شهرداران و دهیاران درملارد تجلیل شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد ، به مناسبت گرامیداشت روز شهرداریها و دهیارها، همایش تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان ملارد با حضور خطیبی فرماندار، حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه، خراسانی مدیرکل فنی استانداری تهران و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد.
خطیبی فرماندار شهرستان ملارد در این مراسم ضمن تبریک 14 تیر روز گرامیداشت شهرداریها و دهیارها گفت دهیاران به عنوان بازوان اجرایی دولت در روستاها هستند که از زمان تاسیس دهیارها بیش از 33 هزار و پانصد دهیاری در سطح کشور ایجاد شده است. فرماندار ملارد اظهارداشت شهرستان ملارد دارای 35 دهیاری می باشد که 12 دهیاری در بخش مرکزی و 23 دهیارها در بخش صفادشت در حال خدمت به روستائیان عزیز این شهرستان می باشند. خطیبی افزود با پیگیری هایی که صورت گرفته، 5 دهیاری دیگر به مجموع دهیاری های شهرستان افزوده خواهد شد. وی تصریح کرد اعتباراتی که از محل ارزش افزوده به حساب دهیاری ها واریز می گردد دارای دو جنبه تخصصی است، یکی عمران و آبادانی و دیگری ایجاد اشتغال در روستاها می باشد. نماینده عالی دولت در شهرستان ملارد با بيان اينکه مديريت مناسب دهياران مي‌تواند مهاجرت معکوس به روستاها را رقم بزند، افزود در دوره سه ساله اخیر اتفاقات خوبی در حوزه آسفالت معابر روستایی، ایجاد فضاهای عمومی و فضای سبز، روشنایی معابر در سطح روستاها افتاده است.
وی اذعان داشت: دهیاران باید از ظرفیت‌های مختلف برای ایجاد اشتغال پایدار که ضامن امنیت مردم در روستاها است، استفاده کنند تا مشکلات حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی کم شود و از محل حمایت‌هایی که دولت در این زمینه انجام می‌دهد، بهره‌مند شوند.خطیبی با اشاره به اینکه البته هر جا کاری خلاف قانون رخ می‌دهد به واسطه عدم آگاهی بوده است، بیان داشت باید قوانین و مقررات را مطالعه کنید و با آن آشنایی داشته باشید، زیرا با دانستن قوانین جلوی ضررهایی که در آینده ممکن است، نتوانیم، آن را جبران کنیم، گرفته می‌شود. فرماندار ملارد گفت مدیریت شهری و روستایی باید براساس ارزیابی نیازهای واقعی مردم صورت گیرد و این مدیریت باید بومی باشد.
حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه شهرستان ملارد، انصاری بخشدار صفادشت از دیگر سخنرانان این مرام بودند.
بیان مشکلات دهیاران و روستائیان از سوی نمایندگان دهیاران از دیگر برنامه های این مراسم بود. در ادامه با اهداء لوح سپاس و هدیه از زحمات یکساله شهرداران و دهیران این شهرستان تجلیل بعمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 19 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 70