En
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397
کد 2639

تشکیل جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذائی شهرستان ملارد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد ، جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذائی شهرستان ملارد به ریاست توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد و با حضور سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه،  مصوبات جلسه قبل قرائت و اقدامات و پیگیری های صورت گرفته توسط هر کدام از اعضاء در خصوص این مصوبات توضیح داده شد. نحوه مدیریت پسماند صنعتی در اجرای ماده 20 قانون هوای پاک، الکترونیکی شدن استعلامات بهداشتی از موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه مدیریت شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گزارشی از بیماری سرطان و راههای پیشگیری و علل بروز آن در بانوان و آقایان مواردی را بیان نموده و بر ارائه آموزش های لازم  از رسانه های محلی و تبلیغات شهری برای پیشگیری از این بیماری تاکیدشد.  
توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد در سخنانی اهمیت و حساسیت مباحث و موضوعات این کارگروه را خاطر نشان کرده و بر پیگیری مصوبات تا حصول نتیجه تاکید کرد .وی در ادامه با اشاره به جایگاه سلامت در جامعه گفت : دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به مسائل حوزه سلامت دارد. توکلی کجانی طرح تحول نظام سلامت را یکی از طرح‌های موفق دولت عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح در کشور بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان حل شده است. فرماندار ملارد پیگیری برای خروج صنایع آلاینده و مزاحم را از الویت کاری مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: جلسه ای در این خصوص برگزار گردید و اقدامات اولیه برای جانمائی زمین صورت گرفت که باید کار شناسی صورت گیرد. تعیین تکلیف مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی باتوجه به نبود سازمان پسماند مستقل در شهر ملارد از طریق مسئولان استانی،برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت محور و نظارت و رصد بر کیفیت آب شرب در سطح شهرستان از مواردی بود که نماینده عالی دولت درشهرستان ملارد بر پیگیری این موضوعات تاکید کرد. وی با قدردانی از خدمات ارزشمند دکتر هاشمی وزیر سابق بهداشت و درمان در طول تصدی مسئولیت وزارت بهداشت و درمان کشور گفت: دکتر هاشمی در زمان جنگ تحمیلی و بعد از آن در دولت های یازدهم و دوازدهم خدمات بسیاری ارزشمندی را در سطح کشور به جا گذاشته و نام او در تاریخ کشور در حوزه سلامت ماندگار خواهد شد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 14