En
تاریخ : پنجشنبه 23 آبان 1398
کد 3740

بازدید وزارتی از برنامه سلامت جوانان شبکه بهداشت و درمان ملارد

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ملارد ، دکتر مینو سادات محمود عربی کارشناس برنامه جوانان وزارت بهداشت و سرتیپی زاده کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشت دانشگاه ایران از شبکه بهداشت و درمان ملارد بازدید بعمل آوردند.
در این بازدید برنامه های سلامت جوانان بخصوص برنامه ترویج ازدواج سالم، شاد و پایدار در جوانان، پیشگیری از سوانح و حوادث ترافیکی- پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز-سبک زندگی سالم به صورت تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت.
فرج اللهی کارشناس مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس شبکه بهداشت و درمان ملارد ضمن تشریح اقدامات و فعالیت های حوزه سلامت جوانان نحوه ارائه خدمات بهداشتی از جمله ارائه بسته خدمتی و معاینات پزشک و غربالگری غیرپزشک و... با اشاره به دغدغه این واحد در حوزه اشتغال جوانان، بیان کرد: بیشترین درصد شناسایی نیاز سلامت در شهرستان ملارد مربوط به جوانان است، لذا برای تامین سلامت این گروه هدف تاکنون به تمامی سرفصل های آموزشی حوزه جوانان بسیار پررنگ دراین شهرستان پرداخته شده است.
سپس تیم بازدید کننده با حضور در پایگاه سلامت راغب تحت پوشش مرکز جامع سلامت طالقانی، نحوه اجرای برنامه سلامت جوانان را مورد بازدید قرار دادند. دکتر محمد عربی ضمن بازدید از محیط پایگاه راغب و اتاق آموزش مراجعین، برد آموزشی، رسانه های آموزشی و همچنین سامانه یکپارچه خدمات بهداشتی درمانی سیب، میزان رضایت مندی از خدمات ارائه شده در این پایگاه را مورد ارزیابی قرار داده و با راستی آزمایی خلاصه پرونده الکترونیک، از نزدیک در جریان مشکلات و نیازمندی های جوانان شهرستان قرار گرفت.
وی در جلسه پسخوراند جمع بندی پایش ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده در امر خدمت رسانی صادقانه به مردم، گفت: با توجه به تاکید دولت بر گروه پرخطر جوانان، به منظور فراهم شدن کلیه زیرساخت ها، پیگیری مشکلات جوانان و در کنار آنها، مشکلات پرسنل مراکز بهداشتی درمانی در حال خدمت شهرستان از جمله پایگاه راغب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
وی ضمن تشکر از زحمات کارشناس مسئول و نیز کارشناسان واحد سلامت نوجوانان، نوجوانان و مدارس و همینطور حمایت های دکتر عسگری مدیر و دکتر عبداللهی پور معاون بهداشت شبکه از اجرایی شدن فرآیندهای سلامت جوانان، خواستار مساعدت و حمایت بیشتر در امر پشتیبانی نیروها شدند تا ارتقای وضعیت سلامت جوانان در این شهرستان افزایش یابد.
دکتر عسگری مدیر شبکه در این جلسه گزارش کاملی از فعالیت های حوزه نوجوانان، جوانان و مدارس ارائه داد، ایشان در همین جلسه از همکاران این حوزه به دلیل عملکرد بسیار خوب و کسب امتیازات بالا در پایش ها تشکر و قدردانی کرد و گفت: با توجه به نوپا بودن مبحث جوانان نسبت به سایر برنامه های حوزه سلامت ما تمام تلاشمان را کردیم تا به بالاترین سطح اهداف برنامه جوانان دست یابیم.
در پایان جلسه دکتر مینو سادات محمود عربی مقارن شدن روز پایش در تاریخ هفته وحدت را به فال نیک گرفتند، و اتحاد رویه و داشتن روحیه کار گروهی را رمز موفقیت دانسته و از کلیه کارشناسان و مسئولین خواستند وحدت را در همه امور به منظور رعایت بحث عدالت در سلامت زیربنای اهداف خرد و کلان خود قرار دهند.  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 23 آبان 1398
  • توسط بخشداری مرکزی فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 9