En
تاریخ : يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
کد 5350

بازدید فرماندار شهرستان ملارد از مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی پیشتاز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد ظهر امروز مهندس برنجی فرماندار ملارد به همراه ، انصاری بخشدار صفادشت ، کریمی شهردار صفادشت و روسای ادارات شهرستان ملارد از مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی پیشتاز بازدید نمودند.
مهندس برنجی فرماندار شهرستان از شرکت های دانش بنیان و مهندسی محیط کشت سیوان، شرکت آرنا ژن فارمد، شرکت برسام فارمد، شرکت نفس زیست فارمد، شرکت کاوش طب آینده نگر، شرکت نیک پایا و شرکت رادین زیست فناور بازدید به عمل آورد.

شرکت مهندسی محیط کشت سیوان، اولین تولید کننده مواد اولیه محیط کشت سلولی پودری در خاورمیانه و سومین در جهان و شرکت آرنا ژن فارم نیز اولین تولید کننده سورفکتانت ریوی از ریه گوسفند در جهان می باشد.

شرکت برسام فارمد؛ اولین تولید کننده راسبوریکاز در ایران و دومین در جهان و اولین تولید کننده کلستروم از آغوز گاو در خاورمیانه و چهارمین در جهان است.

همچنین شرکت نفس زیست فارمد؛ اولین تولید کننده آهن تزریقی در ایران و داروهای استنشاقی با روش نوین در آسیا و شرکت "کاوش طب آینده نگر" اولین تولید کننده دستگاه انکوباتور دی اکسید کربن در حجم ۱۰۰۰ لیتر در کشور مطابق تکنولوژی ممرت آلمان است.

شرکت نیک پایا؛ اولین تولید کننده جلبک کلرلا با روش نوین فتوراکتور در ایران با اخذ گواهی GMP ۷ است شرکت رادین زیست فناور؛ اولین تولید کننده کراتین از دام در ایران که در مرکز نوآوری و شتابدهی تخصصی پیشتاز واقع در شهرستان ملارد مستقر بوده و در صنایع و تجهیزات دارویی و مکمل های سلامت مشغول به فعالیت می باشد.

برنجی فرماندار شهرستان ملارد در ادامه این بازدید در خصوص رفع مشکلات مربوط به این مرکز  پیگیری و همکاری های لازم را از دستگاه های ذیربط خواستار شد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 19