En
تاریخ : سه شنبه 7 ارديبهشت 1400
کد 5329

داود خادم رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد : پیگیری امور مربوط به مددجویان روستاها با توجه به محدودیت های موجود از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

در راستای خدمتگزاری به جامعه هدف سازمان بهزیستی در مناطق محروم اقدامات بسیاری توسط اداره بهزیستی شهرستان ملارد در روستاهای این شهرستان صورت پذیرفته .
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس اداره ضمن تقدیر از همکاری دهیاران در روستاها گفت: اقدامات بسیار شایسته ای باپیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان CBR حوزه معاونت توانبخشی و همینطور تسهیلگران ( رابطین اداره بهزیستی در روستاها ) انجام شده است.
خادم در ادامه افزود: دوری مسیر مددجویان ساکن روستاها گاها موجب میشود این افراد نتوانند برای مطرح نمودن و پیگیری مشکلات خود مراجعه نمایند ولی همکاران ما در این اداره تلاش نموده اند تا با کمک تسهیلگران فعال در روستاها و مناطق دوردست شهرستان این مسئله را کمرنگ سازند.
خادم گفت: در همین راستا تاسیس و راه اندازی مراکز مثبت زندگی و پراکندگی این مراکز در نقاط مختلف شهرستان نیز امکان بسیار خوبی را جهت دسترسی سریعتر سازمان به مددجویان و بلعکس بوجود آورده است.
وی با بیان تعدادی از خدمات صورت گرفته گفت: مسئله بسیار حیاتی در وهله اول شناسایی معلولین روستایی است که این امر توسط تسهیلگران محقق میشود و پس از آن نیز ارائه خدماتی چون : همکاری با دهیاران در راستای خدمات دهی هرچه بهتر به معلولین ساکن روستاها، برگزاری جلسات CBR  به جهت آگاهسازی بیشتر کارشناسان ، برگزاری کارگاه های آموزشی در روستاها با هدف ارتقا سطح فرهنگ و آگاهی ، برگزاری نمایشگاههای علمی، مذهبی و فرهنگی، بازدید از منزل این افراد و بررسی کارشناسی ، شناسایی و حمایت از مشاغل معلولین در روستا، پرداخت کمک هزینه اشتغال و همچنین سرمایه کار .... و بسیاری موارد دیگر از اقدامات بهزیستی در روستاهاست.
خادم در پایان ضمن تاکید بر تلاش در جهت نظارت هرچه بیشتر بر روستاها و مناطق دوردست با توجه به فعالیت مراکز مثبت گفت: شناسایی و استفاده از توان خیرین ساکن روستاها از اقدامات بسیار مهمی است که نقش ارزنده ای در رفع مشکلات این افراد دارد.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 7 ارديبهشت 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 2