شنبه 29 مرداد 1401
تاریخ : چهارشنبه 16 تير 1400
کد 5593

برگزاری مسابقات فوتبال مراکز توانبخشی شهرستان ملارد

به مناسبت گرامیداشت تلاش ها و زحمات مدافعین سلامت ، مسابقات فوتبال با حضور تیم مرکز توانبخشی نوید و پیشکسوتان تیم ملی فوتبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي بهزيستي شهرستان ملارد، داود خادم رئیس این اداره با بیان اینکه اجرای برنامه های مفرح ورزشی با توجه به علاقه فراوان فرزندان در مراکز تاثیر بسیار بالای در افزایش روحیه شادی و نشاط دارد گفت: طی هماهنگی های صورت گرفته توسط مدیریت و کارشناسان این مرکز و با توجه به شرایط جسمانی فرزندان که دارای معلولیت ذهنی میباشند بصورت دوره ای مسابقات دوچرخه سواری ، فوتیال و ... با حضور تیم هایی از مراکز و یا سایر ارگانها انجام میشود و بیماران این مرکز دارای مقام های ورزشی میباشند.
وی افزود: ورزش کردن باید هدف روزانه هر کسی باشد، اما  برای افراد دچار معلولیت، ورزش اهمیت بیشتری دارد. اما ورزش معلولان بسته به نوع معلولیتی که دارند و این که کدام بخش از بدن و عضلات آسیب دیده‌اند، چالش‌های خاص خودش را دارد.
شايان ذكر است مركز شبانه روزي توانبخشي نگهداري از معلولين ذهني بالاي ١٤ سال نويد ( پسران ) با ظرفيت ٨٠ نفر در سال 93 در شهرستان ملارد با ٣٢ نفر  پرسنل تمام وقت و پاره وقت (مددكار، پزشك، كاردرمان، پرستار، روانشناس و ...) شروع بكار نموده كه خدماتي چون: روانشناسي، درماني و .... را به معلولين ارائه و همچنين فعاليتهايي مانند : شركت در مسابقات ورزشي رشته های فوتسال، شنا،سوارکاری، دوچرخه سواری و ... در اين مركز صورت ميگيرد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 16 تير 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 12
Aa