شنبه 29 مرداد 1401
تاریخ : شنبه 19 تير 1400
کد 5595

اجرای طرح مانا توسط مراکز مثبت زندگی اداره بهزیستی در شهرستان ملارد

در راستای ارتقا توانمندی و ایجاد و توسعه ظرفیت مشارکتهای نوجوانان، طرح مانا با همکاری مرکز مثبت زندگی 14894 در شهرستان ملارد اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس این اداره با بیان اینکه اجرای طرح های حوزه پیشگیری از نکات بسیار خوبی برخوردار است گفت: بهزیستی در تمامی حوزه ها پس از بروز مشکل و مسائل بوجود آمده وارد عمل شده و ارائه خدمات میکند ولی در حوزه معاونت پیشگیری با اجرای طرح هایی چون آمبلیوپی، نماد ، شنوایی سنجی، اجتماع محور و ... با تلاش های صورت گرفته و اقدامات کارشناسی،  هدف جلوگیری یا بعضا کاهش آسیبهای اجتماعی است.
خادم در ادامه افزود: اهداف اصلی در طرح مانا : ارتقا سطح توانمندی های نوجوانان در زمینه شیوه های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و ایجاد و توسعه ظرفیت های مشارکت نوجوانان در موسسات و مراکز غیردولتی است.
اعظم عینی معاون امور توسعه و پیشگیری نیز ضمن تاکید بر اجرای صحیح و دقیق طرح های مذکور توسط افراد متخصص گفت: طی پیگیری های صورت گرفته توسط این حوزه طرح مانا با همکاری یکی از مراکز مثبت زندگی از امروز در این شهرستان با برگزاری یک جلسه کارگاه حضوری و پس از آن کارگاههای مجازی با حضور گروهی از نوجوانان دختر 15-18 سال با بیان مسائلی چون: حل مشکلات اجتماعی بصورت گروهی، مسئولیت پذیری ، مدیریت زمان، توانمندسازی نوجوانان، اصول کار مشارکتی بهمراه بسته های تشویقی اجرا میشود که هدف از برگزاری این کارگاه جذب نوجوانان و آموزش آنها جهت انجام کارهای گروهی و در ادامه آن فعالیت های اجتماعی است که بالطبع میتواند نقش موثری در شکل گیری صحیح شخصیت این افراد و تصمیم گیری درست در تمامی زمینه ها داشته باشد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 تير 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 13
Aa