شنبه 29 مرداد 1401
تاریخ : دوشنبه 21 تير 1400
کد 5597

رئیس بهزیستی شهرستان ملارد از راه اندازی صندوق خرد مالی CBR در این شهرستان خبر داد.

همزمان با آغاز هفته بهزیستی و در راستای اجرای دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی سازمان بهزیستی، صندوق خرد مالی CBR در روستاهای شهرستان ملارد با هدف اهدای وام با سود 6 درصد به معلولین دارای مدرک فنی و حرفه ای آغاز بکار کرد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس این اداره با بیان اینکه معلولین روستایی با توجه به بعد مسافت نباید از خدمات سازمان بی بهره باشند گفت: در راستای اجرای دستورالعمل های ابلاغی از سوی سازمان در تعدادی از روستاهای این شهرستان مانند: قلعه فرامرز، خوشنام، لم آباد و  قشلاق با همکاری تسهیلگران محلی و پیگیری کارشناسان معاونت توانبخشی صندوق خرد مالی وام اشتغال ویژه افراد دارای معلولیت ساکن روستاها با بودجه سازمان بهزیستی شروع بکار نموده است.
سهیلا همزه کارشناس CBR حوزه توانبخشی نیز ضمن تشریح فعالیت های انجام شده توسط تسهیلگران در روستاها در غالب گروههای جهادی و ... گفت: این صندوق با بودجه ابتدایی سازمان بهزیستی به نام صندوق کارآفرینی امید و مشارکت و افتتاح حساب توانخواهان فعال بوده و وام های این صندوق پس از ارائه مدارک دقیق از سوی مددجویان روستایی با سود 6 درصد اهدا میشود.
در پایان خادم ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت تمامی ارگانها در راستای حل مشکلات مددجویان روستایی با توجه به کمبود های موجود در مناطق دور دست گفت: هدف از تشکیل این صندوق کمک به توانمند شدن مددجویان با ایجاد اشتغال هست که نقش بسزایی در حضور هرچه بیشتر این افراد در جامعه دارد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 21 تير 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 19
Aa