شنبه 29 مرداد 1401
تاریخ : شنبه 26 تير 1400
کد 5603

سخنرانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته بهزیستی

همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی داود خادم رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد همراه با جمعی از پرسنل این اداره ضمن حضور در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه در خطبه های پیش از نماز سخنرانی کرد.
 به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، خادم ضمن تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی و ارائه آمار و عملکرد کلی از اقدامات صورت گرفته توسط این اداره در سال 99 گفت:  
طرح اولیه سازمان بهزیستی، توسط شورای انقلاب، در خرداد ماه سال 1359،  با پیگیری و تلاش شبانه روزی شهید دکتر فیّاض بخش به تصویب رسید تا بر اساس اصول بیست ویکم و بیست و نهم قانون اساسی، این سازمان بتواند به قشرهای محروم و انسان هایی که بنا به دلایل محیطی، اجتماعی، اقتصادی، ارثی و داشتن مشکلات جسمی ـ روانی ـ عاطفی، دچار عدم تعادل شده اند و بدون حمایت های مالی و خدمات دولت، قادر به توانایی و خودکفایی اقتصادی نیستند، کمک کند.
وی افزود : در شهرستان ملارد نیز حمایت های همیشگی امام جمعه و فرماندار محترم همیشه موجب دلگرمی کارشناسان و خدمت رسانان معلولین در اداره بهزیستی بوده است.
داود خادم ضمن تاکید بر استفاده بهزیستی از تمامی ظرفیت و توان خود در پیشبرد اهداف سازمان گفت: تمامی دستگاه های متولی و مسئول در حوزه آسیب های اجتماعی میبایستی دوشادوش این اداره در بحث خدمت رسانی به معلولین و محرومین هم افزایی داشته باشند.
در ادامه رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد با بیان اینکه مراکز غیردولتی فعال در شهرستان بازوان توانمند سازمان در ارائه خدمات به جامعه هدف میباشند گفت: در فصل جدید خدمات رسانی سازمان بهزیسی همگام با ستاد این اداره و سایر مراکز غیردولتی روزانه و شبانه روزی فعال در شهرستان ، هشت مرکز مثبت زندگی با ظرفیت پیگیری بیش از 3500 پرونده افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار آغاز بکار نموده اند که این رویداد نقش مهمی در دسترسی هرچه آسان تر مددجویان و جامعه هدف به خدمات سازمان دارد.
خادم با بیان اینکه در سال 1400 مبلغ 120 میلیارد ریال اعتبار اشتغال و توانمندسازی افراد دارای معلولیت به این شهرستان تخصیص داده شده گفت: در همین راستا افراد ضمن پیگیری از مددکار مربوطه در صورت داشتن شرایط جهت انجام امور مربوط به وام اشتغال به معاونت مشارکتها و اشتغال این اداره معرفی میشوند و ضمنا برای کارفرمایانی که از جامعه هدف این اداره استفاده نمایند تا پنج سال حق بیمه کارفرمایی از سوی سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده است.  
رئیس اداره بهزیستی ضمن تاکید بر احقاق حقوق اولیه معلولین گفت: مطالبه جدی بهزیستی و جامعه هدف سازمان در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی جهت سهولت دسترسی افراد با توانایی متفاوت که بخش بسیار عمده آن بعهده شهرداری است بصورت متداوم از سوی اداره بهزیستی و کارشناسان مناسب سازی و برگزاری شورای مناسب سازی شهرستان با حضور مسئولین ارگانها پیگیری میشود.
در پایان داود خادم با اعلام شماره تماسهای : 123، 09628 و 1480 جهت دریافت خدمات مشاوره رایگان و رسیدگی به شکایات کودک آزاری، همسر آزاری و ... گفت: در بحث پیشگیری از معلولیت ها هم با اقدامات انجام شده جهت ارائه خدمات مشاوره و هزینه آزمایشات ژنتیک گام بسیار موثری در جلوگیری از تولد نوزادان معلول برداشته شده است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 26 تير 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 8
Aa