En
تاریخ : دوشنبه 15 شهريور 1400
کد 5719

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد: ترخیص فرزندان از مراکز با دقت بسیار انجام میشود.

در راستای تلاش در جهت مستقل شدن فرزندان مراکز شبانه روزی ، طی سال 99 تا کنون 8 نفر از مرکز نگهداری از فرزندان بی سرپرست علی ابن ابی طالب (ع) ترخیص شده اند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم رئیس اداره ضمن اعلام اینکه طی یکسال و نیم اخیر 8 فرزند از مرکز علی ابن ابی طالب (ع) این شهرستان ترخیص شده اند گفت: طی بررسی های صورت گرفته توسط مددکاران و مسئولین مرکز و کمیته شهرستان و استان ترخیص فرزندان صورت میگیرد و این روند کاملا بصورت دقیق و با پیگیری مدام انجام میشود.
وی افزود: مرکز علی ابن ابی طالب (ع) از سال 84 تاکنون در این شهرستان راه اندازی شده و در حال حاضر با نگهداری 20 فرزند پسر 12 18 سال و تعداد بیش از 25 نیرو مراقب و متخصص توسط بخش غیردولتی و با نظارت این اداره مشغول ارائه خدمات میباشد.
مریم طاهرخانی معاون امور اجتماعی این اداره نیز ضمن تاکید بر اهمیت استقلال فرزندان پس از هجده سالگی گفت: در صورت اشتغال بکار فرزندان بالای 18 سال و دارا بودن مدرک فنی و حرفه ای  طی بررسی دقیق مددکار مراکز مدارک کامل شخص جهت طرح در کمیته شهرستانی و در نهایت کمیته استانی ارسال میشود که در این کمیته ها نهایت دقت صورت گرفته و در خصوص ترخیص و یا عدم ترخیص فرزند رای نهایی صادر میشود.
طاهرخانی با بیان اینکه در طول این مدت هم 8 فرزند از مرکز ترخیص شده اند که تعدادی از آنها به خانواده بازگشته اند گفت: 5 سال پس از ترخیص این فرزندان نیز حمایت های مالی و غیرمالی سازمان ادامه دارد و نظارت و پیگیری کارشناسی از سوی مرکز و ستاد قطع نمیشود و در صورت وجود هرگونه مشکل فرزندان میتوانند مسائل خود را با کارشناسان سازمان مطرح نمایند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 15 شهريور 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 0