En
تاریخ : دوشنبه 29 شهريور 1400
کد 5760

بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی در ملارد

آیین بزرگداشت روز زبان و ادب فارسی با حضور مردم و برخی از شاعران در آمفی تاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد ، از جمله موضوعات این شب شعر "عاشورا، محرم، دفاع مقدس و همچنین بزرگداشت استاد شهریار" بوده است در شامگاه بیست و هفتم  شهریورماه ساعت 18 در آمفی تاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ملارد برگزار شد.
در ابتدای مراسم امیر اسماعیل پورروشن رییس اداره ضمن خیر مقدم به مدعوین و شاعران به جایگاه شعر و خصوصیات استاد شهریار پرداخت و گفت:شهریار یک شاعر ساده زیست ، مردمی و معنوی بود که با همه طیف ها و گروههای مردمی مانوس و ادب و نزاکت و سادگی او در میان مردم زبانزد شده بود و تا آخر عمر خود توانست آنرا نگه دارد و او با سرودن اشعار حیدربابایه سلام توانست زبان آذری را به نوعی از فراموشی نجات دهد و موجب قوت زبان مادری خود در ایران شد.
پورروشن با بیان این که از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون 5 شب شعر به صورت مجازی برگزار شده است، اضافه کرد: این اولین شب شعری است که به صورت حضوری و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در سال جاری برگزار می شود.
در ادامه شعر خوانی شاعران انجمن شعر  شهرستان ملارد برگزاری مسابقه، پخش کلیپی در وصف شاعر بزرگ استاد شهریار و اهدای جوایز از جمله برنامه های این شب شعر بود.
 
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 شهريور 1400
  • توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی فرمانداری ملارد استانداری ملارد
  • تعداد بازدید 9