En
تاریخ : شنبه 10 مهر 1400
کد 5798

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد: در حال حاضر ٣٥٠ پرونده توانخواهان ناشنوا در این شهرستان فعال است.

همزمان با گرامیداشت روز جهانی ناشنوایان داود خادم رئیس این اداره ضمن تبریک هشتم مهر گفت: هشتم مهر روز جهانی ناشنوایان یادآور تلاشها نخستین بنیان گذار مدرسه ناشنوایان مرحوم با غچه بان است.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ملارد، داود خادم با بیان اینکه مددجویان ناشنوا با توجه به نوع معلولیت خود در بسیاری از موقعیت های کاری توانایی اشتغال را دارند گفت: در حوزه توانبخشی این اداره تعداد ٣٥٠ پرونده افراد با توانایی ویژه ( ناشنوا) موجوداست که مانند تمامی مددجویان به آن ها رسیدگی میشود.
وی در ادامه گفت: بسیاری از این افراد در زمینه های مختلف هنری، علمی، ورزشی و ... مشغول به فعالیت هستند و عناوینی را نیز کسب نموده اند.
خادم در ادامه با تاکید بر اهمیت مشارکت همگانی در یاری رساندن به جامعه هدف سازمان بهزیستی گفت: ادارات و ارگانهای شهرستان نیز میتوانند با ایجاد اشتغال برای این افراد سهم بسزایی در توانمندیشان داشته باشند زیرا نقص عضوی از بدن مانع رشد افرادی که اراده بالایی جهت تحقق رویاهایشان دارند نمیشود.
خادم در پایان ضمن اعلام آمادگی این اداره جهت همیاری و هرگونه کمک به مددجویان ناشنوا گفت: از جمله خدماتی که در کنار رسیدگی و پیگیری پرونده این افراد ، تلاش در جهت اشتغال و ... صورت میگیرد میتوان به ارائه تجهیزات کمک توانبخشی مانند: سمعک و باتری سمعک اشاره کرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 10 مهر 1400
  • توسط اداره بهزیستی و شبکه بهداشت فرمانداری ملارد استانداری تهران
  • تعداد بازدید 8